Google Adwords İle Youtube ‘a Reklam Nasıl Verilir ?

Video kampanyaları, YouTube'da ve Google video iş ortakları aracılığıyla kitlenize ulaşmanıza ve onlarla etkileşim kurmanıza olanak tanır. Bir video kampanyası oluştururken, kullanıcıları ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgilendiren ve harekete geçmeye teşvik eden farklı kampanya hedefleri, kampanya alt türleri ve reklam biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz.
1. Hedef seçin
Google Ads hesabınızda yeni bir video kampanyası oluştururken şu kampanya hedeflerinden birini seçersiniz: Satış, Potansiyel müşteriler, Web sitesi trafiği, Ürün ve markayı değerlendirme veya Marka bilinirliği ve erişim. Seçtiğiniz hedef, seçebileceğiniz kampanya alt türünü de belirler. Kampanya alt türü, kampanyanızı hedefe göre daha iyi optimize etmek için kampanyada kullanabileceğiniz reklam biçimlerini belirler. Örneğin, genel hedefiniz kullanıcıları web sitenizi ziyaret etmeye ve satın alma işlemi gerçekleştirmeye teşvik etmekse Dönüşüm sağlama kampanya alt türünü seçersiniz.
2. Bütçenizi verimli bir şekilde harcayın
Bütçeniz, reklamlarınızın ne sıklıkta gösterileceğini ve ne kadar öne çıkarılacağını etkiler. Teklifleriniz, bütçenizin nasıl harcanacağını belirler. Paranızı kullanıcıların reklamınızı görmesi, tıklaması veya sitenizde bir dönüşüm gerçekleştirmesi için harcamayı seçebilirsiniz. Kampanya bütçeleri ve teklif verme hakkında daha fazla bilgi edinin.
3. Marka veya işletmenizi arayan kullanıcılara ulaşın
Kampanyanızda, kampanya hedefleme yöntemini kullanarak belirli bir yerde bulunan, belirli bir dili konuşan veya belirli bir ilgi alanına sahip kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Google Ads, reklamlarınızın hassas içeriklerin yanında yayınlanmadığından emin olmak için kampanyalarınızda bazı içerikleri hariç tutmanıza da olanak tanır.
4. Reklamlarınızı reklam gruplarıyla düzenleyin
Reklamlarınızı ortak bir temaya göre düzenlemek için reklam grupları oluşturabilirsiniz. Örneğin, web sitenizde tatlı, içecek ve atıştırmalık satıyorsanız her ürün kategorisi için birer tane olmak üzere toplam 3 reklam grubu oluşturabilirsiniz. Reklam grupları sayesinde hedeflemenizi hassaslaştırarak hedef kitlenize daha etkili bir şekilde ulaşabilirsiniz.
1. Reklamlarınızla ulaşmak istediğiniz kullanıcıları tanımlayın. Şunlar arasından seçim yapabilirsiniz:
• Demografi: Demografik hedefleme ile yaş, cinsiyet, ebeveynlik durumu veya hane geliri gibi seçtiğiniz demografik gruplarda bulunma ihtimali yüksek olan kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
• Kitle: Kitleler, Google tarafından tahmin edilen şekliyle, belirli ilgi alanlarına, amaçlara ve demografik özelliklere sahip kişilerden oluşan gruplardır.
5. Alakalı reklamlar oluşturun
Reklamlarınızı oluştururken, reklamlarınıza alakalı başlıklar, harekete geçirici mesajlar ve izleyicileri harekete geçmeye teşvik edecek diğer reklam öğesi özelliklerini eklemeye odaklanın.

Bize Ulaşın
Lokasyon

İstanbul - Maslak 1453

Email

Email: [email protected]

Telefon