Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ticaretin temel yapı taşlarından birisinin reklam olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Ticaretin şekli ne kadar değişirse değişsin, o şekle uygun bir reklamcılık yöntemi de mutlaka bulunur. Öyle ki dijital dünyadaki hızlı gelişim ile beraber e-ticaret için de yeni reklamcılık türleri geliştirilmiş durumdadır. Pek çok konuda öncü olan Google, internet reklamcılığı konusunda da Google Ads ile etkili çözümler sunmaktadır. Öyleyse Google Ads nedir?

AdWords Nasıl Çalışır?

AdWords aracını kullanmak oldukça basittir. Tek amaç reklam olduğundan firmalar daha çok satış rakamlarına sahip olmak ve kullanıcı kitlesini olabildiğince geniş tutmak için AdWords’ü tercih eder. AdWords sisteminin kullanıcılara sağladığı belki de en büyük kolaylık, bu reklam sürecinin her bir aşamasının en ince detayına kadar işletme sahibi tarafından görünür olabilmesidir. Adwords reklamlarını kullanan firmalar, sürecin her bir aşamasında ne kadar kullanıcıya hâkim olduklarını ve satış rakamlarının hangi noktalara ulaştığını anlık olarak görebilirler.

Google ADS Aracının SEO ile Uyumu

Google ADS sistemini tam anlamı ile kullanmak ve yüzde yüz fayda elde etmek için SEO sistemi ile de uyumlu olmasına özen göstermek gerekmektedir. SEO olmadan yapılan AdWords aracının sonuçları istenilen başarıyı sağlamaz. Tam uyumu tercih edilecek bir çalışmanın ardından istenilen başarının elde edilmesi hayal değildir.

İlk Adımda Google Hesabı Açmak Gerekir

AdWords aracını kullanabilmek için ilk adımda bir Google hesabına sahip olmak gerekmektedir. Şirket ya da kişilerin sahip olacakları kişisel bir Google hesabı, ayrıcalıklı fırsatların kapısını kolayca aralamak için yeterlidir. Reklam için gerekli hesap Google üzerinden alınır ve işlemlere başlanır. Google hesabı açarken herhangi bir Gmail hesabı ile entegre sisteminin bulunmayışı bu aşamada kullanıcıları oldukça rahatlatan bir durumdur. Farklı bir mail adresi üzerinden de Google hesabı oluşturmak ve kullanmak mümkündür.

Anahtar Kelime Sürecinde Dikkat Önemlidir

Google hesabı üzerinden yapılacak etkili bir anahtar sistemi başarının en önemli ipucudur. Reklam oluşturmak için anahtar kelime tercihine dair fikir sahibi olmak gerekir. Kampanyaya uyum sağlayacak ve en kapsamlı şekilde kampanyayı temsil edebilecek olan kelimeler anahtar olarak kullanılmaya uygundur. Bu aşamada rakiplerin de düşünceleri önem taşır. Yani rakiplerin kullanacağı anahtar kelimeler de göz önüne alınmalı ve en doğru kelimeye karar verilmelidir.

Reklam Metni ve Yapılandırma Ayarları ile ADS Hazır Olur

Son aşamada genel ayarların yapılması gerekir. Reklama dair gereken bütün bilgiler ve reklam metni başarılı bir şekilde eklendikten sonra Google AdWords ile kazanmaya başlamak da mümkün olur. Tüm bu işlemleri profesyonel bir Google Reklam Hizmeti ile almak istiyorsanız Bizler sizler için en iyi dönüşümü sağlayacak reklamlarınızı oluşturacaktır!

Bize Ulaşın
Lokasyon

İstanbul - Maslak 1453

Email

Email: [email protected]

Telefon